„Vodovod“ uputio apel građanima: Ne trošite vodu neracionalno
Javno komunalno preduzeće „Vodovod i kanalizacija“ iz Zrenjanina apelovalo je danas na građane da racionalno troše vodu kako bi se održao postojeći sistem vodosnabdevanja.
Javno komunalno preduzeće „Vodovod i kanalizacija“ iz Zrenjanina apelovalo je danas na građane da racionalno troše vodu kako bi se održao postojeći sistem vodosnabdevanja.
Poslednjih dana, s pojavom visokih temperatura i prvog tropskog talasa, zabeleženi su maksimumi potrošnje vode u Zrenjaninu i okolnim selima.
Trošili smo više nego što smo zarađivali. Tako bi, ukratko, glasio izveštaj o prihodima i troškovima domaćinstava u prošloj godini, koji je objavio Republički zavod za statistiku.
Elektrodistributivni sistem u našoj zemlji je stabilan, iako je potrošnja električne energije za oko 30 odsto veća nego u istom periodu prošle godine, rekla je v.d. direktora Elektrodistribucije Srbije Biljana Komnenić.
Ministarstvo rudarstva i energetike Vlade Republike Srbije saopštilo je da je u februaru 1.139.558 domaćinstava, ili 36,18 odsto, smanjilo potrošnju električne energije više od pet odsto u odnosu na isti mesec prethodne godine i ostvarilo popust za racionalnu potrošnju struje. Popust na februarski račun od 15 odsto ostvarilo je 18 odsto domaćinstava, a popust […]