„Vodovod“ uputio apel građanima: Ne trošite vodu neracionalno
Javno komunalno preduzeće „Vodovod i kanalizacija“ iz Zrenjanina apelovalo je danas na građane da racionalno troše vodu kako bi se održao postojeći sistem vodosnabdevanja.

„Pred nama je period visokih temperatura kada dolazi do povećane, ali i neracionalne potrošnje vode, i kada sistemi vodosnabdevanja neprekidno rade u punom kapacitetu. Zato preventivno apelujemo na sve korisnike, a naročito u selima, da vodu troše racionalno kako bi se održao postojeći sistem vodosnabdevanja“, poručuju iz JKP „Vodovod i kanalizacija“.
Iz preduzeća podsećaju da se neracionalna potrošnja vode odnosi na zalivanje zelenih i betonskih površina, navodnjavanje bašti i punjenje bazena. Dodaju da nju treba izbegavati, a naročito u „špicevima“ kada je potrošnja vode najveća, odnosno rano ujutru i u periodu između 18 i 22 časa.
„Samo racionalna potrošnja vode omogućuje da je svi korisnici, i u objektima individualnog i kolektivnog stanovanja, u gradu i selima imaju u svakom trenutku u dovoljnim količinama i stabilnog pritiska“, kažu u JKP „Vodovod i kanalizacija“.
Naglašavaju i da je zahvaljujući konstantnom višegodišnjem ulaganju u izvorište, njegovoj automatizaciji i bušenju novih bunara, a u poslednje vreme i ulaganju u postrojenje za prečišćavanje vode, kao i zamenom dela dotrajale vodovodne mreže, proteklih godina i tokom leta obezbeđeno kontinuirano vodosnabdevanje grada dovoljnim količinama vode stabilnog pritiska.
PROČITAJTE JOŠ: Linglong u Zrenjaninu gradi veliku solarnu elektranu
„Konstantnim osavremenjavanjem opreme na izvorištima, bušenjem novih i reparacijom postojećih bunara, kao i reparacijom vodotornjeva, obezbeđeno je stabilno vodosnabdevanje za sva sela“, zaključuje se u saopštenju.

NIšta se neće promeniti sve dok nam ovi kriminalci drže grad.
No, ima nade da Zrenjanin preživi.
STUDENTI POBEĐUJU!
Шта, ем толико кошта ем нема онај четвороструки капацитет који сте обећавали?
Да није мало рано, још није ни јуни. Шта ћете августа, да препоручујете да воду пијемо из пипете?
Pa šta su radikali pošteno i znalački uradili ?
Koju vodu,pijaću ili onu drugu,ne pijaću? Da nije to jedna te ista voda?