• Nastavljaju u pobedničkom ritmu: Plivačima Proletera 24 medalje na „Polet kupu“

Na plivačkom mitingu „Polet kup 2024“, na kom se takmičilo 330 plivača iz tri države, Plivački klub Proleter iz Zrenjanina predstavljalo je 30 takmičara koji su osvojili 24 medalje.

Nastavljaju u pobedničkom ritmu: Plivačima Proletera 24 medalje na „Polet kupu“

Zlatne medalje osvojili su Nemanja Janjić, Vanja Mrkšić, Luka Pardovski, Stefan Midović (dve), Andrija Horvat, Sofija Gogić i Lena Kralj.

Srebrnim medaljama okitili su se Vanja Mrkšić, Nemanja Janjić, Mihajlo Gogić, Iva Nedimović, Maša Delić, Sofija Gogić, Ana Benčić (dve), Magdalena Dražić, Marija Stokić i Lena Kralj.

Bronzana odličja osvojili su Strahinja Rakić, Mihajlo Lazar, Maša Delić, Lena Kralj i Sofija Sivčević.

Treneri ekipe su Ivana Borić i Nikola Gogić.

Na prvenstvu Srbije na pet kilometara, koje je održano u Beogradu, plivač Proletera Mikša Jenovai je u kategoriji juniora osvojio srebrnu medalju, sa rezultatom 1 sat i 7 minuta.