Zdravko Milićev iz Tomaševca odlučio je da se okuša u proizvodnji posebne vrste paprike
Treću godinu Milićevi na njivi proizvode žutu papriku baburu, a sada, na pola jutra, i čuvenu, blago ljutu somborku.
Treću godinu Milićevi na njivi proizvode žutu papriku baburu, a sada, na pola jutra, i čuvenu, blago ljutu somborku.
Živica Stankov i njegova porodica na poljoprivrednom gazdinstvu u Farkaždinu, selu na teritoriji grada Zrenjanina, poslednje dve godine se, između ostalog, bave proizvodnjom ludaja.
Stevica Matić iz Farkaždina, sela na teritoriji grada Zrenjanina, ove godine je povrćem posejao četrdesetak ari zemlje. Najviše je, i to na 25 ari, dinja i lubenica, a na ostatku su paradajz, paprika i beli i crni luk.
Visoke temperature i dugotrajna suša ove godine su uticali na proizvodnju povrća na otvorenom.
Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede oglasilo se povodom informacija da država ukida premije za mleko.
Predsednik Vlade Srbije Miloš Vučević i ministar poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Aleksandar Martinović sastali su se juče sa predstavnicima sedam udruženja poljoprivrednih proizvođača.
Dobrila i Dimitrije su mladi par indijskih patki trkačica. U jedno domaćinstvo u Zrenjaninu stigli su iz Krčedina, od ljudi koji se godinama bave uzgojem ove zanimljive rase živine.
Silvester Ruskovski iz Kucure poznat je po svojim rakijama, a posebnu pažnju ljubitelja dobre kapljice privlače njegova dudovača i rakija od bundeve.
Sa dve njive i ukupno 80 ari, poljoprivredni proizvođač Boža Marinkov iz Taraša je povadio crni luk. Posle sušenja, sledi čišćenje, sečenje pera i pakovanje u džakove.
Kotarke koje su preživele, a kako stvari stoje neće još dugo, nekada su bile pune života.
Na utrinama u Mužlji uskoro bi moglo da nikne čak pet farmi pilića.
U ovčarniku Aleksandra Vijatova iz Tomaševca, sela na teritoriji grada Zrenjanina, ovih dana je počeo veliki sezonski posao.
Retko koja kuća doskoro nije imala svoju baštu, odnosno povrtnjak.
U pojedinim voćnjacima i dvorištima u Zrenjaninu kajsije već mogu da se beru.
Ekipa informativnog portala zrenjaninski.com obišla je danas pijace u Zrenjaninu.
Sve zastupljenija kultura na vojvođanskim poljima – uljana repica, u fazi je precvetavanja i nalivanja zrna.
Selo Ravni Toplovac, u opštini Žitište, nadaleko je poznato po proizvodnji pasulja. Ili je bilo poznato. Jer, nekada je ovde pod pasuljem bilo i 300 jutara zemlje, danas možda svega pedesetak.
Prosečna cena poljoprivrednog zemljišta u Srednjobanatskom okrugu u poslednje tri godine konstantno je rasla, pokazuju podaci Republičkog geodetskog zavoda (RGZ).
Iako su poljoprivredni radovi, zahvaljujući toploj zimi, već uveliko u toku, skela na Tisi u Tarašu još nije u funkciji.
Kilogram pasulja sorte „sumporaš“ na pijaci u Zrenjaninu košta skoro kao kilogram mesa – 600 dinara. U Beogradu i Novom Sadu je još skuplji i dostiže cenu i do hiljadu dinara.