• Zablistali u Beogradu: Mačevaoci Omladinca osvojili 16 medalja na turniru „Trofej Silnog“

Članovi Mačevalačkog kluba Omladinac iz Zrenjanina osvojili su ukupno 16 medalja na turniru „Trofej Silnog“, koji je prošlog vikenda održan u Beogradu.

„Trofej Silnog“ je okupio više od 150 mačevalaca iz Srbije i regiona, koji su se takmičili u disciplinama mač i sablja.

Prvog dana na programu su bile kategorije za decu od 10 do 14 godina, dok su drugog dana svoju snagu odmerili kadeti, juniori i seniori.

Kada je reč o rezultatima mačevalaca Omladinca, u kategoriji sablja U14 devojčice prvo mesto je osvojila Olivera Budišin.

U kategoriji mač U14 devojčice prvo mesto je osvojila Magdalena Ćika, drugo Kalina Vranješ, a treće Olivera Budišin.

Prvo mesto u kategoriji mač U12 devojčice osvojila je Dijana Bajić, a drugo Petra Budišin.

Marina Mukušan bila je prva u kategoriji mač U10 devojčice, dok je u kategoriji mač U12 dečaci prvo mesto zauzeo Radovan Đokić, a drugo Nemanja Vučurević.

U kategoriji mač za kadetkinje druga je bila Isidora Doroški, a treća Magdalena Ćika, dok je u kategoriji mač za juniore prvo mesto osvojila Magdalena Ćika, a treće Isidora Doroški.

Marko Milošević bio je treći u kategoriji mač za seniore.

Već sledećeg vikenda takmičare Mačevalačkog kluba Omladinac očekuje državno prvenstvo za kadete i juniore, koje će se održati u Nišu. Zrenjaninski takmičari imaće kako individualne tako i ekipne nastupe.