• Justin Cvetkov četvrti u finalu, prethodno dvaput postavio novi nacionalni rekord

Plivač Proletera iz Zrenjanina Justin Cvetkov osvojio je četvrto mesto u finalu takmičenja u plivanju, u disciplini 100m slobodno, održanog u okviru Evropskog olimpijskog festivala mladih.   On je stazu isplivao za 50,73 sekunde. Bronzana medalja mu je izmakla za svega tri stotinke.   PROČITAJTE JOŠ: Četvrtfinale Kupa FSG Zrenjanin: Otkazala tri kluba, sledi im novčana […]

Plivač Proletera iz Zrenjanina Justin Cvetkov osvojio je četvrto mesto u finalu takmičenja u plivanju, u disciplini 100m slobodno, održanog u okviru Evropskog olimpijskog festivala mladih.

On je stazu isplivao za 50,73 sekunde. Bronzana medalja mu je izmakla za svega tri stotinke.

Šampionsku titulu osvojio je takmičar iz Italije Karlos D’Ambrosio rezultatom 49,78. Drugoplasirani je bio takmičar iz Norveške (50,55), a treće mesto je zauzeo plivač iz Poljske (50,70).

Osim njih, u finalu su nastupili i mladi plivači iz Velike Britanije, Češke, Hrvatske i Francuske.

Justin Cvetkov je, inače, juče dva puta postavio novi nacionalni rekord u disciplini 100m slobodno u konkurenciji momaka do 16 godina.

U kvalifikacijama je trku isplivao za 50,56 a u polufinalu za 50,42 sekundi.

Evropski olimpijski festival mladih se održava u slovenačkom gradu Mariboru od 24. do 28. jula.

Našu zemlju na ovom takmičenju predstavlja šestoro plivača – dve devojke i četvorica momaka, među kojima je i plivač zrenjaninskog Proletera Justin Cvetkov.