• Samo napred: Prvi ovogodišnji i odmah uspešan nastup veslača VK Begej 1883

Proteklog vikenda održani su prva regata Kupa Srbije i Prvenstvo Beograda u veslanju. Bio je to prvi ovogodišnji i odmah uspešan nastup veslača VK Begej 1883 iz Zrenjanina.   Srebrne medalje osvojili su Ognjen Kostin i Vuk Božić u dubl skulu za juniore. Vuk i Ognjen bili su srebrni i u četvercu skul za juniore […]

Samo napred: Prvi ovogodišnji i odmah uspešan nastup veslača VK Begej 1883

Proteklog vikenda održani su prva regata Kupa Srbije i Prvenstvo Beograda u veslanju. Bio je to prvi ovogodišnji i odmah uspešan nastup veslača VK Begej 1883 iz Zrenjanina.

Srebrne medalje osvojili su Ognjen Kostin i Vuk Božić u dubl skulu za juniore. Vuk i Ognjen bili su srebrni i u četvercu skul za juniore sa dvojicom drugara iz VK Tamiš.

Ilija Ćopić i Luka Grujić u dubl skulu za kadete i Nataša Kojčić i skifu za pionirke osvojili su bronzane medalje.

Dobro su veslali i Uroš Mihajlov, koji je bio četvrti u skifu za pionire, i Vukašin Lužaić i Jovan Đukić, kao peti u dubl skulu za kadete.

Lav Adamov, član Veslačkog kluba Zrenex, bio je četvrti u u skifu za seniore.

Nemanja Markov je osvojio četvrto mesto u kvalifikacijama u skifu za juniore. Nađa Kikinđanin i Iva Kostin bile su četvrte u kvalifikacijama u dubl skulu za kadetkinje.

Dušan Đukić i Tihomir Bogavac zauzeli su četvrto mesto u kvalifikacijama u dubl skulu za kadete. Jovan Sinđić, kao debitant, u skifu za pionire bio je šesti u kvalifikacijama.

Veslač VK Begej 1883 Miloš Lavirac nastupio je na juniorskoj izbornoj regati i bio je najbrži juniorski skif u sve tri izborne trke.