• Mladi rvači Proletera osvojili Kup Srbije, Marko Supić srebrni na turniru u Mađarskoj

Ekipa Rvačkog kluba Proleter iz Zrenjanina osvojila je prvo mesto na Kupu Srbije za uzrast U13 i U17, održanom u Beogradu.

Mladi rvači Proletera su u plasmanu ekipa U13 bili drugoplasirani, a U17 su završili kao trećeplasirani.

Konačan zbir bodova ih je postavio na prvo mesto u generalnom plasmanu.

U kategoriji U13 zlatne medalje osvojili su Pavle Radivojević, Mateja Heslenji i Aleksa Gaborov. Srebro je osvojio Petar Ćulum, a bronzu Dimitrije Kuzmanov.

U kategoriji U17 zlatna medalja pripala je Stevanu Kojiću, a bronzana Aleksandru Terzinu i Marku Vasiću.

Ekipe su vodili treneri Dušan Popetru i Marko Štiklica.

turnir u mađarskoj

Takođe, prošlog vikenda je u Mađarskoj rvačkoj akademiji održan veliki U20 međunarodni turnir. Na njemu je učestvovalo devet nacionalnih timova, a u sastavu Srbije su se našla četvorica rvača Proletera.

Najistaknutiji je bio Marko Supić, koji je osvojio srebrnu medalju. Uz njega je bio i Branko Đukić sa osvojenom bronzom.

Jovan Miolski je bio petoplasirani, a Andrej Velisavljev je završio bez plasmana.