• Takmičari Karate kluba Zrenjanin predstavljali svoje škole i ostvarili odlične rezultate

Inđija je bila domaćin školskog prvenstva Vojvodine u karateu za osnovne i srednje škole. Ovo je ujedno bilo i kvalifikaciono takmičenje za Školsku olimpijadu, koja će se održati krajem maja u Novom Sadu.

Takmičari Karate kluba Zrenjanin predstavljali su svoje škole i ostvarili odlične rezultate.

Prva mesta osvojili su Staša Ristović (7-8 razred -49kg), Marko Ćušić (7-8 razred -50kg) i Ivan Lagundžija (7-8 razred +50kg).

Druga mesta su osvojili Branka Milenković (5-6 razred -40kg) i Jevrem Bala (7-8 razred +50kg).

Treća mesta su osvojili Ana Marija Dumanić (5-6 razred -40kg), Lazar Fuks (1-2 razred; kate I nivo), Sara Šušak (7-8 razred -49kg), Mateja Cvijanović (5-6 razred -40kg), Mila Salapura (7-8 razred +49kg) i Nikola Babić (1-2 razred -63kg).

takmičari karate kluba zrenjanin

Takmičari Karate kluba Zrenjanin učestvovali su i na seniorskom prvenstvu Vojvodine, koje je održano u Inđiji.

Zlatnu medalju u kategoriji -84kg osvojio je Luka Vuković, pobedivši u finalu svog klupskog druga Đorđa Tešanovića.

Obojica su do finala stigla na ubedljiv način pobedivši po dva meča.

Đorđe Salapura je iz predrastožnosti, zbog povrede, odradio samo dovoljno za plasman za prvenstvo Srbije koje ove takmičare očekuje za mesec dana.