• Mačevalački klub Omladinac osvojio 30 medalja na startu nove takmičarske sezone

Mačevalački klub Omladinac iz Zrenjanina okitio se sa ukupno 30 odličja na turniru „Memorijal Miodrag Miša Pavićević“, koji je proteklog vikenda održan u Leskovcu.   U pitanju je prvi zvanični domaći turnir u ovoj sezoni, na kojem je bilo više od 200 nastupa u svim uzrasnim kategorija za sva tri oružja.   Mačevalački klub Omladinac […]

Mačevalački klub Omladinac osvojio 30 medalja na startu nove takmičarske sezone

Mačevalački klub Omladinac iz Zrenjanina okitio se sa ukupno 30 odličja na turniru „Memorijal Miodrag Miša Pavićević“, koji je proteklog vikenda održan u Leskovcu.

U pitanju je prvi zvanični domaći turnir u ovoj sezoni, na kojem je bilo više od 200 nastupa u svim uzrasnim kategorija za sva tri oružja.

Mačevalački klub Omladinac je još jednom bio klub sa najvećim brojem ostvojenih medalja na nekom turniru u Srbiji.

Kod devojčica do 14 godina u floretu, prvo mesto je osvojila Olivera Budišin, drugo Petra Budišin, a treće Lara Raškov.

Kod devojčica do 14 godina u maču, prvo mesto je osvojila Ena Penzeš, drugo Isidora Novaković, a trećeplasirane su bile Una Petković i Olivera Budišin.

Marina Mukušan je osvojila prvo mesto u kategoriji devojčica do 10 godina u floretu.

Drugoplasirani u kategoriji dečaka do 10 godina u floretu bio je Aleksandar Mukušan, dok je treće mesto zauzeo Nemanja Vučurević.

Kod dečaka do 12 godina u floretu, drugo mesto je osvojio Ilija Šafar, a treće Marjan Feher.

Kod devojčica do 12 godina u floretu, prvoplasirana je bila Mia Pražić, drugo mesto je zauzela Marina Mukušan, a treće Petra Budišin i Lara Raškov.

Treneri vrlo zadovoljni uspehom takmičara

U kategoriji dečaka do 12 godina u maču, prvi je bio David Matić, drugi Nemanja Gladić, a treći Relja Rapić.

Kod devojčica do 12 godina u maču, Dijana Bajić je osvojila prvo mesto, a Lea Moravski drugo.

Kod devojčica do 12 godina u sablji, drugu poziciju je zauzela Lara Raškov.

Prvo mesto u kategoriji devojčica do 17 godina u floretu osvojila je Olivera Budišin, dok je drugo mesto zauzela Minja Pražić.

Kod dečaka do 17 godina u maču, drugo mesto je osvojio Kosta Kantar.

Kod devojčica do 17 godina u maču, trećeplasirane su bile Isidora Doroški i Marina Pažin.

Kosta Kantar je osvojio prvo mesto u kategoriji muškaraca do 20 godina u maču, a Teodora Pomorišac u kategoriji žena do 20 godina u maču.

Kod seniorki u maču, Teodora Pomorišac je zauzela drugo mesto.

– Vrlo smo zadovoljni uspehom naših takmičara na samom početku sezone. Ovo je bio pokazatelj koliko smo spremni. Već sledećeg vikenda nas očekuju međunarodni turniri u Zagrebu i Budimpešti gde očekujemo jednako dobre rezultate – istakli su treneri Ana Sel i Nikola Petrović.