• Kajak klub Begej sjajno otvorio takmičarsku sezonu: Pljuštale medalje u Borči

Takmičari Kajak kluba Begej iz Zrenjanina uspešno su startovali na početku sezone i na takmičenju u Borči, prvom u ovoj godini, osvojili pregršt medalja.

Kajak klub Begej sjajno otvorio takmičarsku sezonu: Pljuštale medalje u Borči

Na takmičenju, na kom je nastupilo 17 klubova, od toga tri iz Rumunije i Hrvatske, Kajak klub Begej predstavljalo je 20 mini kajakaša, pionira i kadeta.

Najbolji u redovima Begeja bio je Marko Lakatuš, koji je osvojio tri zlatne medalje u kategoriji pionira i jednu bronzu u trci K-2 500m u kategoriji kadeta, zajedno sa pionirom Danilom Đogovićem.

Zlatne medalje osvojili su i Miloš Lončarski, Marko Lončarski, Una Balint i četverac u sastavu Marko Lakatuš, Danilo Đogović, Marko Lončarski i Luka Oklobdžija.

Srebrne medalje osvojili su Miloš Lončarski, Luka Popov, Petar Sudžuković i Teodor Stojko u trci MK-4 500m, zatim Luka Popov i Miloš Lončarski, kao i pionirke Ana Zvekić, Jelena Nikolić, Nevena Vlatković i Una Balint.

kajak klub begej

Bronzom su se okitili Nevena Vlatković, Una Balint, Miljana Vlatković i Ana Zvekić.

Odlično su veslali i ostali takmičari – Petar Sudžuković, Mijat Ramljanski, Elena Trubajić, Jana Stefanović i Nemanja Vlatković.

Kliknite na ovaj link i zapratite portal zrenjaninski.com i na Instagramu

„Rezultati pokazuju da se vredno radilo tokom zime, tako da ni medalje nisu izostale“, kažu u zrenjaninskom klubu.

Takmičare Kajak kluba Begej za vikend očekuju takmičenja u Bezdanu i Temišvaru.