• Kadeti Proletera vicešampioni Srbije: Sofia oborila rekord, Pavle najbolji plivač!

Ekipa Plivačkog kluba Proleter iz Zrenjanina, sastavljena od 17 takmičara, učestvovala je na pojedinačnom i ekipnom prvenstvu Srbije za kadete, koje je održano od 1. do 3. decembra.   Na kadetskom šampionatu je nastupilo ukupno 178 takmičara iz 33 ekipe, a mlade zrenjaninske plivače predvodili su treneri Milorad Radišić, Dragan Jocić i Nikola Gogić.   PROČITAJTE JOŠ: Andrej […]

Ekipa Plivačkog kluba Proleter iz Zrenjanina, sastavljena od 17 takmičara, učestvovala je na pojedinačnom i ekipnom prvenstvu Srbije za kadete, koje je održano od 1. do 3. decembra.

Na kadetskom šampionatu je nastupilo ukupno 178 takmičara iz 33 ekipe, a mlade zrenjaninske plivače predvodili su treneri Milorad Radišić, Dragan Jocić i Nikola Gogić.

Kadetska ekipa Proletera je postala vicešampion Srbije, sa 18 osvojenih medalja, od čega osam zlatnih.

Sofia Travar je osvojila devet medalja, od čega šest zlatnih, i bila je neporažena u individulalnim trkama. Takođe je oborila rekord Srbije na 100m prsno.

Pavle Stojanov je postao prvak na 100 i 200m kraul i najbolji plivač takmičenja na osnovu bodova.

ekipa plivačkog kluba proleter

Pojedinačni rezultati:

Sofia Travar je osvojila šest zlatnih medalja: na 100 prsno, 100 leđno, 100 delfin, 200 delfin, 200 mešovito i 100 mešovito, uz rekord Srbije na 100 prsno (1.08.40).

Pavle Stojanov je osvojio zlato na 100 i 200 kraul i bronzu na 100 mešovito.

Mateja Janković je bio srebrni na 200 leđno i bronzani na 100 leđno. Marko Krečev je osvojio srebro na 100 prsno i bronzu u trci na 200 prsno.

Štafete:

Srebrne medalje osvojile su muška štafeta 4×50 kraul (Stojanov, Krečev, Janković i Kekenj), 4×50 mešovito muški (Milovanović, Krečev, Kekenj i Stojanov), 4×50 mešovito mix (Janković, Krečev, Travar i Dunđer) i 4×50 kraul mix (Stojanov, Kekenj, Dunđer i Travar).

Bronzu je osvojila ženska štafeta 4×50 kraul u sastavu Cvetkov, Dunđer, Delić i Travar.