VIDEO: Najslađa slika dana iz Zrenjanina – čak 670 predškolaca plesalo na Trgu slobode
Manifestacija “Zdravo, svete”, koju zajednički organizuju Grad Zrenjanin i Predškolska ustanova Zrenjanin, uz podršku vaspitača i koordinatorke plesa Nikolete Vidaković, održana je danas na glavnom gradskom trgu.

Zrenjanin je prvi grad u Srbiji koji je 2016. godine pokrenuo „Ples predškolaca“, po uzoru na tradicionalnu svečanost u kojoj učestvuju maturanti. Od tada se organizuje svake godine i uvrštena je u manifestacije od posebnog značaja za grad Zrenjanin.
Na Trgu slobode danas je plesalo 670 dečaka i devojčica predškolskog uzrasta iz svih zrenjaninskih vrtića, kao i škole za decu sa smetnjama u razvoju „9. maj“.
PROČITAJTE JOŠ: Bojana Kiselički – šeširdžijka koja čuva zanat nekadašnje Fabrike šešira „Begej“
Na početku manifestacije, hor predškolaca „Vila i Crvenkapa“ izveo je pesmu „Zrenjanine, grade moj“, koju je napisala i komponovala Tatjana Jovanić, vaspitačica iz vrtića „Crvenkapa“.
Predškolci su, kao i svake godine, plesali uz taktove pesme „Zdravo svete, još uvek sam dete“ Zrenjaninaca Marka Pejčića i Igora Dunđerskog.
Koordinatorka manifestacije Nikoleta Vidaković zahvalila je Gradu Zrenjaninu i vaspitačima na podršci i istakla da je ples predškolaca tokom godina postao prepoznatljiv zrenjaninski brend.
