• Prilikom bekstva ribokradice ostavile automobil prepun ukradene ribe

    Tokom prethodna dva meseca, ribočuvari JVP „Vode Vojvodine“ su prilikom redovnih i vanrednih kontrola delova ribarskih područja Srem, Banat i Bačka, koji su pod ingerencijom ovog preduzeća, pronašli i zaplenili više od 15.000 metara mreža korišćenih u nezakonitom ribolovu, desetak samolovnih alata i šest gumenih čamaca.

    Podeli vest:

    Facebook Twitter WhatsApp
    Prilikom bekstva ribokradice ostavile automobil prepun ukradene ribe
    Foto: Pixabay

     

    U JVP „Vode Vojvodine“ ističu da  je podneto deset prekršajnih prijava protiv osoba zatečenih u nelegalnom ribolovu, dok je protiv dve ribokradice, koje su prilikom ribokrađe koristile elektroaparat, podneta krivična prijava od strane MUP-a.

     

    Prijave su podnete i protiv osoba koje su u jednoj od skorašnjih akcija Ribočuvarske službe, na Kikindskom kanalu između Kikinde i Novog Miloševa, bežeći sa lica mesta, za sobom ostavile kompletan ribolovni alat i automobil prepun ukradene ribe.

     

    PROČITAJTE JOŠ: U toku prodaja ribolovnih dozvola za 2024. godinu – ovo su cene

     

    Efikasnom akcijom pripadnika Policijske uprave Zrenjanin, stanice Novi Bečej, a na osnovu dostavljenih podataka od strane ribočuvara, počinioci su pronađeni i privedeni nadležnim organima.

     

    Protiv njih će, pred nadležnim tužilaštvom, biti podneta krivična prijava za nezakonit ribolov, kao i prijava za falsifikovanje isprava.

     

    PROČITAJTE JOŠ: FOTO: PaNAMA ova akcija zaista treba!

     

    JVP „Vode Vojvodine“ je saopštilo da se pridružuje podnetoj krivičnoj prijavi, uz napomenu da će biti podnet i odštetni zahtev za naknadu štete nanetu ribljem fondu.

     

    Podeli vest:

    Facebook Twitter WhatsApp
  • Prijavite se na naš newsletter i jedanput nedeljno najvažnije vesti iz Zrenjanina i okoline stizaće na vašu e-mail adresu.

    Komentari 4

    1. Krucijalni problem predstavlja to što državna preduzeća, a verovali ili ne i nacionalni parkovi, kojima su na gazdovanje poverene pojedine vode, izdaju dozvole za PRIVREDNI RIBOLOV. To je, po mom ličnom mišljenju, sumanuta aktivnost, Dunav, Sava, Tisa…nisu more i pravi se velika šteta zarad „malo“ para od izdatih dozvola. Neko od njih će na to reći:
      „Dozvoljava zakon!?“
      Pa menjajte zakon ako nije dobar, a nemojte se samoreklamirati po društvenim mrežama.
      A se tiče krivolovaca, koje apsolutno osuđujem, važi ono što bi naš narod rekao:
      „Prilika od poštenog čoveka pravi lopova“.

    2. da dozvole za pecanje na dtd. imaju manju cenu bilo bi manje pecaroša bez dozvole.a što se tiče zakona o gazdovanju vodama nigde nije gore nego kod nas.ubi bože

    3. Krajnje je vreme da se u Srbiji donese ozbiljan zakon o zaštiti životne sredine koji uključuje zaštitu voda i ribljeg fonda.
      Ribočuvarska služba nema mogućnosti da se suprotstavi lopovima i opštoj zlouptrebi voda i krađi ribe koja je svakodnevna pojava.
      Kada se uporede naši zakoni i prava ribočuvarske službe , najgori smo u Evropi.
      Odavno je trebalo nešto da se preduzme po ovom pitanju.
      Na primer : lično sam bio prisutan gde se na buvljoj pijaci pored same pijace na uluci prodaje riba pored komunalnih policajaca koji izigravaju manekene i ni pogledali nisu zašto neko na buvljoj pijaci u Novom Sadu prodaje SMUĐA od 20cm dužine .
      SRAMOTA.

    4. Dozvole su skupe pogotovo za penzionere malo smanjite puno je 9000 din.jer još se nije išlo na pecanje od zadovoljstava i malo odmora

    Napiši komentar

    Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *


    NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 96H

    Ostalo iz kategorije Vesti Zrenjanin