Srpski fudbaler Nikola Petković postigao je debitantski gol za Šarlot u MLS ligi.

Nekadašnji fudbaler Čukaričkog, a sada prvotimac Šarlota Nikola Petković postigao je svoj prvi gol u seniorskoj karijeri na utakmici protiv Portlanda.

Dvadesetjednogodišnji vezista, koji je rođen u Zrenjaninu, bio je strelac u pobedi nad Portlandom od 2:0.

Maestralno je Petković u 54. minutu izbacio svog čuvara, a onda je lako savladao golmana protivničke ekipe. On je tako doneo vođstvo Šarlotu, a pobedu je potvrdio Enco Kopeti u 91. minutu.

Nikola Petković je prošle godine otišao u američku MLS ligu, ali je prvo nastupao za mlađe kategorije, tako da je tek ove sezone dobio priliku da zaigra za prvi tim.

To je iskoristio na najbolji način, postizanjem prelepog gola protiv Portlanda.

Danas se na društvenim mrežama oglasio i Fudbalski klub Šarlot koji je saopštio da je Petković, odličnom igrom i prvim golom u karijeri u MLS ligi, zaslužio titulu igrača utakmice.

Podsetimo, Nikola Petković je treći igrač koji je direktno iz Čukaričkog otišao u MLS ligu. Prvi je to učinio Luka Stojanović, koji je 2021. potpisao za Čikago fajr, potom i Đorđe Petrović koji je 2022. postao član Nju Inglanda.