Juče su u Bezdanu i Temišvaru održana tradicionalna takmičenja u vožnji kajaka.

Uspešan vikend za Kajak klub Begej: Stigle medalje iz Bezdana i Temišvara
    Kajak klub Begej

Kajak klub Begej iz Zrenjanina u Bezdanu je nastupio sa tri takmičara.

Najbolji i najperspektivniji takmičar Begeja Marko Lakatuš okitio se srebrnom medaljom u kategoriji pionira, u trci K-1 2000m.

Marko je odlično startovao i većinu trke bio vodeći. Međutim, pred kraj mu je izmakla zlatna medalja.

Danilo Ðogović u istoj trci zauzeo je šesto mesto, odnosno treću poziciji među srpskim takmičarima.

Marko i Danilo su, pored Nemanje Vlatkovića, veslali i u konkurenciji kadeta, dok je Nemanja učestvovao i u konkurenciji juniora. Marko Lakatuš je u toj trci zauzeo peto mesto, Nemanja Vlatković sedmo, dok je Danilo zauzeo 16. mesto.

„Ovo takmičenje bila je dobra provera pred prvenstvo Srbije na 5000m, koje nas očekuje sledećeg vikenda“, saopštio je Kajak klub Begej.

I u Temišvaru je juče održano takmičenje, na kojem su nastupili kajakaši Begeja. Oni su ekipno zauzeli treće mesto.

Zlatne medalje osvojili su Petar Sudžuković, Miloš Lončarski, Ana Zvekić, Marko Lončarski, Elena Trubajić i Srđan Đorđević.

Srebrna medalja pripala je dvojcu Marko Lončarski – Luka Oklobdžija, dok se bronzom okitio dvojac Ana Zvekić – Jelena Nikolić.

Kliknite na ovaj link i zapratite portal zrenjaninski.com i na Instagramu

Na takmičenju su učestvovali i Una Kordić, Una Balint, Teodor Stojko i Luka Popov, ali oni ovog puta nisu uspeli da se domognu odličja.