• Pljuštale medalje u Beogradu: Plivači Proletera se okitili šampionskim titulama!

Na pojedinačnom i ekipnom prvenstvu Srbije za juniore i apsolutno, koje je održano u Beogradu, nastupilo je 16 takmičara Plivačkog kluba Proleter iz Zrenjanina.

U konkurenciji više od 370 takmičara iz 38 klubova, plivači Proletera osvojili su 22 medalje, a ekipno su zauzeli četvrto mesto. Bronza im je izmakla za nekoliko bodova.

Inače, jedna od najboljih zrenjaninskih plivačica Lena Stoiljkovski je izostala sa prvenstva zbog povrede.

Ognjen Kovačević novi je apsolutni prvak Srbije, a Lara Lilić je osvojila drugo mesto.

Kadar Balaž i Viktorija Trankulov juniorski su prvaci Srbije u svojim kategorijama.

plivači proletera

Zlatnu medalju osvojili su Ognjen Kovačević na 100 metara leđno apsolutno, uz isplivanu normu za evropsko seniorsko prvenstvo, zatim Viktorija Trankulov na 100 metara slobodno, i Kadar Balaž na 200 metara prsno.

Srebrne medalje osvojili su Lara Lilić na 200 metara leđno apsolutno i u juniorskoj konkurenciji, kao i na 400 metara slobodno.

Srebrna je bila i Viktorija Trankulov na 50 metara delfin, Kadar Balaž na 50 i 100 prsno, Pavle Stojanov na 50 i 100 metara slobodno, i Ana Gančov na 200 metara prsno.

Bronzane medalje osvojili su Lara Lilić na 50 i 100 metara leđno, Viktorija Trankulov na 50 slobodno, Pavle Stojanov na 50 delfin, Mikša Jenovai na 400, 800 i 1.500 metara slobodno, Ognjen Milovanović na 400 mešovito, Mihajlo Jovičin na 200 metara delfin, kao i mešovita štafeta 4×50 u sastavu Pavle Stojanov, Kadar Balaž, Viktorija Trankulov i Sara Delić.

Ekipu su vodili treneri Dragan Jocić i Milorad Radišić.

Nakon uspešnog nastupa na državnom prvenstvu, šest plivača Proletera pozvano je da brani boje Srbije na plivačkom četvoromeču koji će se održati za vikend.

Selektor je pozvao Laru Lilić, Viktoriju Trankulov, Anu Gančov, Kadara Balaža, Mikšu Jenovaija i Pavla Stojanova, kao i trenera Milorada Radišića.