• Perspektivna Una Jovanović nastupila u čak tri discipline i u sve tri osvojila medalje

Atletičarke Banata iz Zrenjanina sa uspehom su završile nastup u prvom kolu Kupa Srbije za seniorke, koje je održano u Kraljevu.

Perspektivna Una Jovanović nastupila je u čak tri discipline i u sve tri osvojila medalje.

Prvog dana takmičenja, Una je pobedila u trci na 100 metara sa ličnim rekordom 12,38 a samo pola sata kasnije trčala je 400 metara i osvojila treće mesto, sa rezultatom 57,02.

Drugog dana takmičenja, Una Jovanović je trčala na 200 metara i u ovoj trci zauzela je treće mesto, sa rezultatom 25,67.

Druga atletičarka koja je branila boje Banata, Dunja Sikima, prvo je trčala na 400 metara i zauzela je četvrto mesto, sa vremenom 57,43.

Drugog dana takmičenja, Dunja je nastupila u svojoj disciplini, na 800 metara, i u ovoj trci zauzela je treće mesto sa najboljim vremenom ove sezone, 2:09,34.

– Zadovoljan sam rezultatima i spremno očekujemo nastup u finalu Kupa, koje će biti održano tokom prva dva dana juna. Već za vikend Unu i Dunju očekuje nastup na seniorskom atletskom mitingu u Slovenskoj Bistrici. Una će trčati 400, a Dunja 800 metara – kaže za portal zrenjaninski.com trener AK Banat Petar Tankosić.