Novi uspeh plivača Proletera: Iz Banjaluke se vratili sa pet medalja
Plivački klub Proleter iz Zrenjanina učestvovao je na veoma kvalitetnom takmičenju u Banjaluci „Swim Wars“, na kojem je nastupilo više od 500 takmičara.

Proleter je nastupio sa šest plivača i svi su se izborili za finala. U Zrenjanin su se, na kraju, vratili sa pet osvojenih medalja.
Zlatne medalje osvojili su Eduard Belonosov u trci na 400 metara mešovito apsolutno i junior Kadar Balaž u trci na 50 metara prsno.
Lara Lilić osvojila je srebrnu medalju u trci na 200 metara leđno apsolutno, dok su bronzane medalje u juniorskoj konkurenciji osvojili Kadar Balaž na 100 metara prsno i Ognjen Milovanović na 200 metara leđno.
Trener ekipe je Milorad Radišić.
Kliknite na ovaj link i zapratite portal zrenjaninski.com i na Instagramu
Plivački klub Proleter posebno se zahvalio PK 11. april iz Beograda koji je pokrio veći deo troškova takmičenja zrenjaninskih plivača.