• Nagoveštaj odlične godine: Atletski klub Proleter uspešno započeo takmičarsku sezonu

Atletski klub Proleter iz Zrenjanina uspešno je započeo takmičarsku sezonu, a medalje osvojene na državnom prvenstvu u dvorani za mlađe juniore nagoveštaj su odlične godine za zrenjaninske atletičare.

Prvog dana prvenstva, u subotu, takmičarka Proletera Teodora Antonić je u izuzetno jakoj konkurenciji osvojila prvo mesto u trci na 400 metara i postala državna prvakinja u ovoj disciplini.

Još jedna medalja prvog dana takmičenja – Ognjen Popov osvojio je bronzu na 1.500 metara.

I drugog dana, u nedelju, takmičari Proletera bili su uspešni.

Aleksa Bajin osvojio je bronzanu medalju na 800 metara, sa odličnim rezultatom, 2:03,79. Bronza je pripala i Ognjenu Popovu u trci na 3.000 metara.

Kliknite na ovaj link i zapratite portal zrenjaninski.com i na Instagramu

– Pohvailo bih i žensku štafetu 4×400 metara, koja je osvojila četvrto mesto, kao i Petru Dimitrijević, koja je sa rezultatom 159 centimetara osvojila peto mesto u skoku uvis. Četiri medalje su odličan start na početku takmičarske sezone, u godini u kojoj Proleter ponosno slavi 140 godina postojanja – kaže za portal zrenjaninski.com trener Mladen Grujić.