• Još jedan uspešan nastup atletičara Proletera, ovog puta na prvenstvu Vojvodine

Još jedan uspešan nastup atletičara Proletera iz Zrenjanina dogodio se juče na prvenstvu Vojvodine za seniore i seniorke, održanom u Sremskoj Mitrovici.   Ivan Garaj je osvojio zlatnu medalju u bacanju kugle, rezultatom 14,39, dok je u bacanju diska bio srebrni, rezultatom 43,90.   PROČITAJTE JOŠ: Proleter osvojio drugo mesto u državnom finalu MIS turnira […]

Još jedan uspešan nastup atletičara Proletera, ovog puta na prvenstvu Vojvodine

Još jedan uspešan nastup atletičara Proletera iz Zrenjanina dogodio se juče na prvenstvu Vojvodine za seniore i seniorke, održanom u Sremskoj Mitrovici.

Ivan Garaj je osvojio zlatnu medalju u bacanju kugle, rezultatom 14,39, dok je u bacanju diska bio srebrni, rezultatom 43,90.

Angela Terek osvojila je bronzanu medalju u skoku uvis a takmičila se i u troskoku.

Velibor Nikolić istrčao je 800 metara za 1,58, što mu je donelo srebrnu medalju.

Rezulat od 5,89 u skoku udalj Jovanu Miloševu bio je dovoljan za srebrnu medalju. Jovan je trčao i na 400 metara i postavio lični rekord 52,56.

Boje Proletera branio je i dugoprugaš Simon Banacan, koji je u trci na 3.000 metara osvojio peto mesto.

– Proverili smo formu pred državno prvenstvo koje nas očekuje za dve nedelje. Vrlo sam zadovoljan postignutim rezultatima, a pred nama su još dve nedelje treniranja, tako da sam optimista pred nastup na prvenstvu Srbije – kaže za portal zrenjaninski.com trener AK Proleter Mladen Grujić.