• Još jedan uspeh mladih rvača Srbije: Orlići doneli devet medalja iz Zagreba

Nedavno su u Zagrebu održani Centralnoevropska liga u rvanju za pionire i 30. Božićni turnir za kadete, na kojima su učestvovali i takmičari Rvačkog kluba Proleter iz Zrenjanina.

Još jedan uspeh mladih rvača Srbije: Orlići doneli devet medalja iz Zagreba

Na takmičenjima su učestvovali rvači iz osam zemalja: Hrvatske, Srbije, Slovenije, Bosne i Hercegovine, Mađarske, Francuske, Grčke i Moldavije. Na Božićnom turniru je nastupilo 80 takmičara iz 23 ekipe, a u Centralnoevropskoj ligi su učestvovala 103 takmičara iz 28 ekipa.

Orlići su osvojili devet medalja.

Srbija je kod pionira (U15) osvojila tri medalje. Arijan Alija je u kategoriji do 75 kg osvojio prvo mesto, a David Varga u kategoriji do 38 kg i Nikola Divjak do 44 kg. Peto mesto su zauzeli Uroš Ilić do 62 kg i Novak Ivanković do 75 kg.

Naši takmičari su na Božićnom turniru osvojili šest medalja i ekipno zauzeli drugo mesto.

Zlato je osvojio Dušan Stokić u kategoriji do 80 kg.

Srebrne medalje su osvojili Kristian Dobi do 55 kg i Stevan Kojić do 92 kg.

Bronzane medalje su osvojili Mihajlo Mitrović do 51 kg, David Budimčević do 65 kg i Mihajlo Alimpijević do 71 kg.