• Đorđe Tešanović osvojio bronzu na Svetskom prvenstvu u Budimpešti

Nakon 13 godina Karate klub Zrenjanin osvojio je medalju na Svetskom prvenstvu! Đorđe Tešanović je, naime, osvojio bronzu na Svetskom šampionatu u Budimpešti u teškoj kategoriji (+84kg).   Na putu do medalje u prvom kolu je pobedio takmičara iz Nemačke (2:1), a zatim je poražen u drugom kolu od takmičara iz Egipta (0:2).   PROČITAJTE […]

Đorđe Tešanović osvojio bronzu na Svetskom prvenstvu u Budimpešti

Nakon 13 godina Karate klub Zrenjanin osvojio je medalju na Svetskom prvenstvu! Đorđe Tešanović je, naime, osvojio bronzu na Svetskom šampionatu u Budimpešti u teškoj kategoriji (+84kg).

Na putu do medalje u prvom kolu je pobedio takmičara iz Nemačke (2:1), a zatim je poražen u drugom kolu od takmičara iz Egipta (0:2).

Ulaskom Egipćanina u finale, Đorđu se otvorila mogućnost za osvajanje medalje kroz repasaž.

Uvodna pobeda nad Ircem (2:0) nagovestila je dva fantastična meča i osvajanje bronzane medalje pobedama nad Kazahstancem (8:7) i pobedom u poslednjoj sekundi nad Brazilcem (7:6).

Ova medalja je jedina za Srbiju na ovom šampionatu.

Đorđe Salapura je nastupio u kategoriji -75kg i nakon uvodne pobede nad Kipraninom (7:0) poražen je od Amerikanca (1:4).

U ekipnoj konkurenciji Srbija je izgubila od Francuske, a u sastavu Srbije nastupili su Đorđe Salapura i Luka Vuković.