• BEGEJOM DOPLOVILE MEDALJE

Kajakaši bili uspešni u Temišvaru

BEGEJOM DOPLOVILE MEDALJE

TEMIŠVAR – U toku vikenda održan je „Kup Temišvara 2016“, na kojem je, pored Kajak kluba Begej, učestvovalo još 12 ekipa iz Rumunije, Srbije i Moldavije.

kajak-klub-begej

Prvog dana takmičenja trke su se održavale u K-1 na 3.000 metara, a Kajak klub Begej osvojio je šest medalja i to jednu zlatnu, tri srebrne i dve bronzane. U konkurenciji kadetkinja, Klara Mezei je osvojila zlatnu medalju, Marija Delić srebrnu, dok je Jovana Delić bila peta u istoj trci.

U konkurenciji kadeta Vilmoš Orban je osvojio srebrnu medalju, a u pionirskoj kategoriji Milanu Zvekiću je pripalo srebro i Nikoli Kovačeviću bronza. Kod pionirki, Biljana Vukov je osvojila bronzanu medalju.

Drugog dana  održane su trke u K-2 na 3.000 metara, gde su ostvareni sledeći rezultati: kod kadetkinja Jovana i Marija Delić osvojile su srebrnu medalju, dok su Klara Mezei i Biljana Vukov u istoj trci bile četvrte.

U pionirskoj konkurenciji Milan Zvekić i Nikola Kovačević osvojili su zlatnu medalju.

Ekipa Kajak kluba Begej osvojila je i pehar za ostvareno drugo mesto u ekipnom plasmanu na „Kupu Temišvara 2016“.