Kovačić tvrdi: Zaposleni u Gradskoj upravi sami sebi dodeljivali milionske poslove
Pokrajinski poslanik Srbija centra (SRCE) Igor Kovačić upitao je sugrađane da li znaju da veliki broj zaposlenih u Gradskoj upravi grada Zrenjanina ima privatne firme, dodajući da je to protivzakonito.

– Dok se građani Zrenjanina bore za golu egzistenciju, povlašćena klika u gradskoj vlasti stvorila je sopstveni, zatvoreni krug za ispumpavanje budžetskog novca kroz javne nabavke. Nakon što sam počeo da se raspitujem u panici su dobili rok da do kraja februara prebace firme sa sebe. Međutim, džaba su to radili – tragovi ostaju – ističe Igor Kovačić.
Pokrajinski poslanik je na jednom, kako kaže, konkretnom i dokumentovanom primeru, objasnio kako ova hobotnica funkcioniše.
PROČITAJTE JOŠ: Milionski iznos za „Dane piva“: Grad ugovara nastupe 14 izvođača
– Prethodnih godina, Pokrajinski sekretarijat je dodeljivao Gradu Zrenjaninu sredstva od oko 15 miliona dinara godišnje za tekuće održavanje objekata u naseljenim mestima. Grad bira izvođača – firmu Mont doo. Vlasnik i pravni zastupnik te firme je Nataša Tomović, koja je, pazite sad – zaposlena u toj istoj Gradskoj upravi, i to u sektoru za privredu – tvrdi Kovačić.
Kako navodi – „bezobrazluk tek ovde počinje“.
– Taj predmet direktno priprema i kontroliše njena prva koleginica iz susedne kancelarije Tamara Majkić. Sve to odobrava i aminuje njihova direktna šefica, načelnica Odeljenja za privredu Jelena Travar Miljević. Na kraju, njih tri sa gradonačelnikom Simom Salapurom potpisuju ugovor. Sami kreiraju konkurs, sami pišu predmete, sami sebi dodeljuju 15 miliona dinara građana Zrenjanina i na kraju sami sa sobom potpisuju ugovore – ističe Igor Kovačić.
Prema njegovim tvrdnjama, nekoliko dana nakon što je Nataša Tomović prebacila firmu na svog supruga, što je, kako kaže, jednako protivzakonito, Gradska uprava im dodeljuje budžetska sredstva i za ovu godinu.
– Kada sam zvanično zatražio na uvid upravo ove ugovore, da bi se formalno pokrili, protiv Nataše Tomović se pokreće disciplinski postupak. Ali ne zbog spornih milionskih ugovora i očiglednog sukoba interesa, već samo i isključivo zbog vlasništva nad firmom. Pitam tužilaštvo i nadležne inspekcije: koliko je ovde zakona prekršeno, osim Zakona o zaposlenima u AP i lokalnim samoupravama? Da li ovde ima elemenata korupcije i organizovanog kriminala, zloupotrebe službenog položaja, omogućavanja sukoba interesa, nesavesnog rada u službi i potpisivanja štetnih ugovora po budžet grada – upitao je pokrajinski poslanik Srbija centra.
PROČITAJTE JOŠ: FOTO: Razmišljate o Novom Sadu? Evo koliko koštaju nekretnine
Dodao je da je ovo samo jedan od primera i pozvao nadležne inspekcije i tužilaštvo da hitno pokrenu istragu, prečešljaju ugovore iz prethodnih godina i utvrde vlasnike firmi koji su izvodili radove.
– Nemate čega da se plašite. Ako je vrh države zbog rejtinga i opstanka na vlasti pustio niz vodu Sotirovsku u Nišu i Milikića u Boru, pustiće niz vodu i ove zrenjaninske foteljaše, jer im je jedino važno da pokušaju da sačuvaju sopstvenu vlast. Rešićemo ovu hobotnicu ako ne sada onda vrlo uskoro, neće ni zastariti niti će biti zaboravljeno – poručio je pokrajinski poslanik Srbija centra Igor Kovačić.

Bravo! Treba ih razotkrivati do poslednjeg!
Ovo je nasa realnost. I gde god zagrebete, koju god istituciju da cacnete u njoj se pronadje SNS kadar koji je ovu zemlju privatizovao i radi sta on hoce. Sve su uradili da bi mogli da rade sta hoce!
Bravo Igore i bravo za SRCE!
Kada ono počinje da radi novi sajt preCednika „Ko si bre ti“…
Strašno.Kakvi su to ljudi među nama.?Ponekad me strah mojih komšija,kolega,policajaca…ne znam ko je krimos a ko pošten čovek..strašno.
A obrati te se salapuri i večitom zameniku santovcu za bilo kakvu pomoć a ko ste na bilo koji način doživeli neku nepravdu ili mobing u nekoj lokalnoj samo upravi gde sede njihovi pajtosi iz stranke koi takođe rade šta hoće i niko im ništa ne može e to govori kakvi su to ljudi i ko rukovodi gradom koi polako izumire ali sigurno u njihovim rukama.Član sam stranke od 2011 ali se kanim da pozovem novinare i sve ispričam što znam o tim ljudima i kakvi su to ljudi.
Voleo bi ovaj zrenjaninski Brnabić da se uvali u fotelju k’o Kalif umesto Kalifa al’ jok.
Opametili se Zrenjaninci. Neće više hlupsone na vlasti.