• Avala ponovo u centru pažnje: Zborovi građana zakazali novo okupljanje

    Zborovi građana grada Zrenjanina pozvali su danas sugrađane na novo okupljanje na kružnom toku Avala.

    Podeli vest:

    Facebook Twitter WhatsApp
    Avala ponovo u centru pažnje: Zborovi građana zakazali novo okupljanje
    Foto: Screenshot/zrenjaninski.com

     

    Skup pod nazivom „Drži liniju“ zakazan je za danas, 3. avgust, na kružnom toku Avala, sa početkom u 18 časova.

     

    „Bilo bi netačno reći da smo ponovo na Avali, jer Avalu nikada nismo ni napuštali. Avala je od kružnog toka izrasla u simbol otpora i borbe, a nismo prestajali, niti ćemo ikada prestati da se borimo za bolju Srbiju, za Srbiju u kojoj će se ceniti ljudski život, istina i pravda“, poručili su Zborovi građana grada Zrenjanina preko Instagrama.

     

    PROČITAJTE JOŠ: Zborovi građana pozvali na bojkot „Dana piva“: Objavili 10 razloga

     

    Zborovi u objavi ističu da „ne žele da iko potcenjuje i omalovažava Zrenjanince nudeći im jeftinu zabavu umesto istine, pivo umesto pitke vode i prostačke spektakle umesto polaganja računa za svaki život koji je ugašen u ovoj zemlji zbog korumpiranih, neukih i bahatih političara na vlasti“.

     

    „Svi u bojkot ‘Dana piva’! Svi na Avalu! Avala drži liniju. Studenti pobeđuju“, piše u pozivu.

     

    Podsetimo, politički događaj koji je definitivno obeležio maj u Zrenjaninu odigrao se na kružnom toku Avala, na izuzetno prometnoj gradskoj saobraćajnici.

     

    Punih sedam dana na tom mestu je, uz budno oko većeg broja policajaca, trajalo svojevrsno nadmetanje transparentima između građana koji podržavaju studente i pristalica Srpske napredne stranke.

     

    PROČITAJTE JOŠ: Upravni sud poništio saglasnost Grada: Pala studija Eko Mabera

     

    Sa jedne strane kružnog toka, na magistralnom putu, okupljeni građani istakli su transparente sa porukama „Studenti pobeđuju“ i „Trubi za studente“, pozivajući vozače koji ih podržavaju da se oglase sirenama, dok su se sa suprotne strane nalazile pristalice SNS-a sa transparentima „Srbija pobeđuje“. Naprednjaci su, u međuvremenu, na travnjaku pored gradske magistrale i benzinske pumpe razapeli i veliki beli šator, koji su mnogi opisivali kao „mini Ćacilend“, te postavili više malih suncobrana sa natpisom „AV“ (Aleksandar Vučić).

     

    Podeli vest:

    Facebook Twitter WhatsApp
  • Prijavite se na naš newsletter i jedanput nedeljno najvažnije vesti iz Zrenjanina i okoline stizaće na vašu e-mail adresu.

    Komentari 0

    Napiši komentar

    Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *


    NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 96H

    Ostalo iz kategorije Politika