• ISTRAŽIVALI SMO KAKO FUNKCIONIŠU EKO ČESME

    ZRENJANIN – Sela koja su u nekom trenutku dobila takozvane eko česme, rešila su problem snabdevanja vodom za piće. Ona koja nemaju eko česme, dovijaju se kako znaju i umeju.     – Naša eko česma funkcioniše dobro, voda je ispravna, a sa nje se snabdevaju ne samo meštani Knićanina, nego i žitelji Perleza i Titela – […]

    Podeli vest:

    Facebook Twitter WhatsApp
    ISTRAŽIVALI SMO KAKO FUNKCIONIŠU EKO ČESME

    ZRENJANIN – Sela koja su u nekom trenutku dobila takozvane eko česme, rešila su problem snabdevanja vodom za piće. Ona koja nemaju eko česme, dovijaju se kako znaju i umeju.

     

    eko česme
    Eko česma na Bagljašu

     

    – Naša eko česma funkcioniše dobro, voda je ispravna, a sa nje se snabdevaju ne samo meštani Knićanina, nego i žitelji Perleza i Titela – kaže sekretar Mesne zajednice Knićanin Slobodan Stojković i dodaje da se voda redovno analizira i da su rezultati dobri.

     

    Eko česme funkcionišu i u Melencima, Elemiru i Kleku, a u gradu radi česma u najmnogoljudnijem zrenjaninskom naselju Bagljaš.

     

    – Nama je ova česma spas. Ali, ne samo nama, tu se snabdevaju i stanovnici obližnjeg Aradca. Obezbedili smo rad česme do kraja godine, a šta će biti posle, ne znamo – ističe sekretarka Mesne zajednice „Veljko Vlahović“ Marija Janković, uz napomenu da se voda analizira i da je ona dobrog kvaliteta.

     

    S druge strane, muku sa vodom za piće muče Orlovaćani.

     

    – Imali smo jedan arterski bunar u centru sela, sa kog se nosila voda. Sad se pokvario, a pošto nemamo para da ga popravimo, ostaje nam vodovod – objašnjava sekretarka Mesne zajdnice Orlovat Jelena Tarajić Ostojić.

     

    Orlovaćani imaju tri javne česme, ali priključene su na vodovod, što znači da je voda istog kvaliteta kao i ona vodovodna. U selu pojedina domaćinstva imaju arterske bunare, i to uglavnom koja se bave stočarstvom. Ima bunara i u ataru, izbušenih u poslednjoj akciji Gradske uprave Zrenjanin.

     

    I meštani Banatskog Despotovca, kako su nam rekli u mesnoj zajednici, piju vodu iz vodovoda. Česme nemaju ni bunare, pa im ništa drugo ne preostaje osim – voda iz vodovoda ili ona kupovna.

     

    Prema onome što kažu nadležni, na sistem novog postrojenja za prečišćavanje vode prvo će biti priključen grad, a onda u nekom drugom talasu i naseljena mesta.

    Podeli vest:

    Facebook Twitter WhatsApp
  • Prijavite se na naš newsletter i jedanput nedeljno najvažnije vesti iz Zrenjanina i okoline stizaće na vašu e-mail adresu.

    Komentari 1

    Napiši komentar

    Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *


    NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 96H

    Ostalo iz kategorije Srednji Banat