• Svetsko srebro u Dohi: Plivačica Marijana Berbakov druga na planeti!

Takmičarka Plivačkog kluba Proleter iz Zrenjanina Marijana Berbakov nastupila je na Svetskom masters prvenstvu koje je održano u Dohi.

Svetsko srebro u Dohi: Plivačica Marijana Berbakov druga na planeti!

Na takmičenju plivačkih veterana u Kataru, plivačica Proletera Marijana Berbakov zauzela je fenomenalno drugo mesto i osvojila srebrnu medalju.

Marijana je nastupila u trci 50 delfin, u kategoriji takmičara od 50 do 54 godine, i postigla rezultat 32.13. Prvo mesto je zauzela takmičarka iz Luksemburga Olivia Lorton sa rezultatom 31.98.

„Marijani je jako malo nedostajalo za titulu prvaka sveta“, saopštio je Plivački klub Proleter.

Na Svetskom masters prvenstvu u Dohi nastupilo je više od 2.500 plivača iz 84 zemlje.