• Mladi karatisti Zrenjanina slavili u Novom Bečeju: 12 medalja na prvenstvu Vojvodine

Prvenstvo Vojvodine u karateu za kadete i juniore održano je prošle subote u Novom Bečeju.

Karate klub Zrenjanin nastupio je sa deset takmičara i osvojio 12 medalja – osam zlatnih, jednu srebrnu i tri bronzane.

Zlatnim medaljama okitili su se Ivan Lagundžija (kadet -63kg), Jevrem Bala (kadet -70kg), Staša Ristović (kadetkinja -47kg), Mila Salapura (kadetkinja -61kg), Matija Cvijanović (kadet, B klasa -52kg), Jana Danić (kadetkinja, B klasa -47kg), ženska ekipa kadetkinja u sastavu Šušak, Ristović i Salapura i muška ekipa kadeta u sastavu Lagundžija, Bala i Ćušić.

Srebrno odličje pripalo je Anji Milenović, koja se takmičila u kategoriji juniorki -53kg.

Za treća mesta izborili su se Nikola Babić (junior -61kg), Marko Ćušić (kadet -52kg) i Sara Šušak (kadetkinja -54kg).

Svi takmičari su se plasirali na državno prvenstvo, koje će biti održano za dve nedelje u Vrnjačkoj Banji.

Još sportskih vesti možete PROČITATI OVDE.