• Masters plivači Proletera pokazali klasu: Pljuštale medalje na prvenstvu u Beogradu

Plivači Proletera iz Zrenjanina nastupili su na Letnjem pojedinačnom i ekipnom otvorenom masters prvenstvu Srbije u velikom bazenu, koje je održano u Beogradu.

Plivački klub Proleter predstavljali su Aleksandra Milovanović, Dragana Pekić, Jovan Veselinović, Vićentije Darijević i Dragan Mirkov.

Oni su učestvovali u pojedinačnim trkama u svojim kategorijama.

Aleksandra Milovanović je nastupila u kategoriji takmičara 40 – 44 godine i osvojila je zlatne medalje na 50, 100 i 200 metara leđno, kao i na 200m kraul.

Dragana Pekić se takmičila u kategoriji 45 – 49 godina i osvojila je srebrne medalje na 50 i 100m prsno.

Jovan Veselinović je u kategoriji 60 – 65 godina osvojio bronzane medalje na 50 i 100m kraul.

Vićentije Darijević je u kategoriji 50 – 54 godine osvojio zlatnu medalju u najatraktivnijoj trci 50m kraul za muškarce, u kojoj su nastupila ukupno 62 takmičara u svim kategorijama.

Dragan Mirkov je u kategoriji takmičara 50 – 54 godine osvojio zlatne medalje na 200 i 400m kraul, srebro na 200m mešovitim stilom i bronzu na 50m kraul.

Svi takmičari su isplivali norme za predstojeće Evropsko masters prvenstvo u plivanju, koje će se održati u Beogradu, u periodu od 26. juna do 5. jula ove godine, kada će im se pridružiti i svetska vicešampionka, Zrenjaninka Marijana Berbakov.