• Dunja Sikima bronzana na seniorskom atletskom prvenstvu Srbije

Na seniorskom atletskom prvenstvu Srbije, koje je održano u Kraljevu, boje Atletskog kluba Banat iz Zrenjanina branile su Dunja Sikima i Una Jovanović.

Dunja Sikima bronzana na seniorskom atletskom prvenstvu Srbije

Prošlogodišnja pobednica u trci na 800 metara Dunja Sikima je ove godine osvojila brozanu medalju.

– U zanimljivoj trci, u kojoj se dosta taktiziralo, nametnule su se tri takmičarke beogradske Crvene zvezde, a Dunja je uspela da se izbori i domogne pobedničkog postolja i bronzane medalje – kaže za portal zrenjaninski.com njen trener Petar Tankosić.

Debitantkinja na seniorskim prvenstvima Una Jovanović, koja ima samo 16 godina, prvog dana je trčala 400 metara i zauzela je peto mesto sa vremenom 57,51.

Drugog dana, u veoma jakoj konkurenciji na 200 metara, Una je istrčala lični rekord 24,89 i u završnici zauzela osmo mesto.

Još sportskih vesti možete PROČITATI OVDE.