• Atletičari Proletera po ko zna koji put potvrdili da su spremni za najjača takmičenja

Na prvenstvu Srbije u višeboju, koje je proteklog vikenda održano u Kraljevu, takmičari Atletskog kluba Proleter iz Zrenjanina potvrdili su, po ko zna koji put, da su spremni i dobro pripremljeni za najjača takmičenja.

Na ovom prvenstvu atletičari Proletera su osvojili tri srebrne medalje.

„Posebno nas raduje srebro koje je uzela naša dugogodišnja takmičarka Angela Terek. Ona uspešno brani boje Proletera još od pionirskih dana. Ima i dostojne naslednike – Jovana Miloševa, koji je osvojio drugo mesto u seniorskoj konkurenciji, i perspektivnog Aleksu Bajina, koji je osvojio srebro u kategoriji starijih pionira“, poručuju iz AK Proleter.

Poredak u višeboju izgleda ovako:

Angela Terek je u seniorskoj konkurenciji sa osvojenih 2.970 bodova osvojila srebrnu medalju.

Srebrni su bili i senior Jovan Milošev sa 4.338 bodova i Aleksa Bajin, u kategoriji starijih pionira, sa osvojenih 4.069 bodova.

atletičari proletera

Luka Stojkov osvojio je 1.419 bodova i zauzeo sedmo mesto.

Petra Dimitrijević je sa osvojenih 2.950 bodova bila osma, baš kao Ognjen Popov sa osvojenih 3.516 bodova.

Pavle Borovčanin je sa 1.349 bodova bio deseti, a Ognjen Antonić je osvojio 1.033 boda i zauzeo četrnaesto mesto.

Još sportskih vesti možete PROČITATI OVDE.