• Novi DSS i POKS predlažu da se na sednici Skupštine raspravlja o razrešenju gradonačelnika

    Odbornička grupa Novi DSS – Pokret obnove Kraljevine Srbije (POKS) i zvanično je predložila da se na dnevni red predstojeće sednice Skupštine grada Zrenjanina, koja je zakazana za sutra, uvrsti i tačka o razrešenju gradonačelnika Sima Salapure.

    Podeli vest:

    Facebook Twitter WhatsApp
    Novi DSS i POKS predlažu da se na sednici Skupštine raspravlja o razrešenju gradonačelnika
    Foto: zrenjaninski.com

     

    Predsednicca odborničke grupe Novi DSS – POKS Mirjana Grujić je u obrazloženju predloga dopune dnevnog reda istakla da bi razrešenje gradonačelnika Sima Salapure bio odgovor na njegovo dugogodišnje neprimereno ponašanje i neuspeh da zaštiti interese građana Zrenjanina.

     

    – Smatramo da je njegov mandat označen teškim propustima koji su doveli do sistemske krize u gradu. Nerešavanje ključnih infrastrukturnih problema, koji utiču na kvalitet života građana, zahtevaju hitnu političku odgovornost – naglasila je Mirjana Grujić.

     

    PROČITAJTE JOŠ: Načelnica Školske uprave pisala prosvetnim radnicima, usledio je i njihov odgovor

     

    Ona je podvukla da je upravljanje gradom proizvelo atmosferu nepodnošljive netrpeljivosti, koju sprovode gradonačelnik, narodna poslanica i drugi funkcioneri Srpske napredne stranke prema neistomišljenicima, sugrađanima, studentima, prosvetnim radnicima i političkim strankama koje se, kako je navela, bore za pravedno, slobodno i demokratsko društvo.

     

    – Sramotno pisanje o našoj sugrađanki dr Slađani Dostanić Đurić zahteva javno izvinjenje od strane gradonačelnika i osudu narodne poslanice iz redova SNS Stanislave Janošević – podvukla je odbornica Mirjana Grujić.

     

    Podsetimo, i odborničke grupe „Zrenjanin protiv nasilja – Biramo Zrenjanin“ i Liga socijaldemokrata Vojvodine – Vojvođani u Skupštini grada Zrenjanina zatražile su i zvaničnim putem ostavku gradonačelnika Sima Salapure, a podnele su i predlog dopune dnevnog reda Skupštine grada na istu temu.

     

    PROČITAJTE JOŠ: U Zrenjaninu obeležena godišnjica ubistva Zorana Đinđića

     

    I zrenjaninska inicijativa IZRAZ zahteva ostavku gradonačelnika Zrenjanina Sima Salapure, zbog katastrofalnog vođenja grada i brojnih neispunjenih obećanja.

     

    Pre svih, momentalnu ostavku gradonačelnika zatražili su studenti Tehničkog fakulteta „Mihajlo Pupin“. Više o svemu tome možete PROČITATI OVDE.

     

    Podeli vest:

    Facebook Twitter WhatsApp
  • Prijavite se na naš newsletter i jedanput nedeljno najvažnije vesti iz Zrenjanina i okoline stizaće na vašu e-mail adresu.

    Komentari 1

    1. Treba da podnese ostavku.
      Stvara netrpeljivost, zaposljava samo clanove stranke.
      Kakav je covek koji ostavi bez posla majku dvoje dece

    Napiši komentar

    Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *


    NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 96H

    Ostalo iz kategorije Politika