FESTŐTÁBOR VOLT ERZSÉBETLAKON
Április utolsó hetében szervezték meg Erzsébetlakon a hetedik Nemzetközi festőtábort
Április utolsó hetében szervezték meg Erzsébetlakon a hetedik Nemzetközi festőtábort. A tábor utolsó napján a résztvevő 12 festő ott készült, összesen 33 alkotásából kiállítást szerveztek.
Erzsébetlak a művészi körökben is ismert és közkedvelt település az Öreg Béga és a festői szépségű tavak, közülük is a legismertebb a Császár-tó, miatt. Híre a határon túlra is eljutott, így a Balatin-menti Vonyarcvashegyre, ahonnan Illés Major Julianna, az ottani Művelődési ház igazgatónője kezdeményezésére tíz évvel ezelőtt megkezdték a „Kulturális híd“ építését, s azóta a két helység vezetősége aláírta a testvértelepülési szerződést is. Erzsébetlakon azután festőtábort hoztak létre, ahol Illés Major Julianna és a nagybecskereki Janko Laco mellett (úgy szereti mondani, hogy ő a Kulturális híd itteni, másik pillére), minden évben több mint tíz festő alkot. Az idén is 12-en voltak, az említetteken kívül a törökbecsei Zerebélyi Tényi Edit is, aki két évvel ezelőtt járt először az erzsébetlaki festőtáborban, s most is örömmel vett részt. Jellegzetes képeket fest, amelyeken a papírhattyú a visszatérő motívum. A teljesség igénye nélkül itt festett még a győri Kovács Sándor, aki egyébként palicsi származású és a Cserszegtomajról érkezett művészek Takács Szenc Lívia és Takács Ferdinánd, aki otthon saját birtokán is szervez művésztelepeket.
Az erzsébetlakiak nagy szeretettel fogadják a vendégeket, így a festőket is, akik az ittartózkodásuk alatt festett képekkel gazdagítják a falut, felpezsdítik az életet, távozásukkor pedig sokfelé elviszik hírüket – vallja Pozsár István, a helyi turisztikai egyesület elnöke. A faluban az idén szerveznek még egy rendhagyó művésztelepet, amely valójában ennek a folytatása lesz – vonyarchegyi fafaragó szobrászok június közepén egy hetet töltenek majd Erzsébetlakon.