Anđelko Bitević ima pravo da tuži državu i traži milionsku odštetu!
Samo na ime troškova odbrane i advokata, kako procenjuju upućeni, država će nakon prošlonedeljne oslobađajuće presude za sve optužene u slučaju „stečajna mafija“, među kojima je i ovdašnji privatnik Anđelko Bitević, isplatiti oko sedam miliona evra, a na ime neosnovanih pritvora oko 50 miliona dinara (ili oko 433.000 evra)! Pored toga, svi koji su […]
Samo na ime troškova odbrane i advokata, kako procenjuju upućeni, država će nakon prošlonedeljne oslobađajuće presude za sve optužene u slučaju „stečajna mafija“, među kojima je i ovdašnji privatnik Anđelko Bitević, isplatiti oko sedam miliona evra, a na ime neosnovanih pritvora oko 50 miliona dinara (ili oko 433.000 evra)!
Pored toga, svi koji su bili okrivljeni u tom slučaju, koji je pokrenut 2006. godine, mogu da vode i parnice protiv države zbog nematerijalne i materijane štete, poput povrede časti i ugleda, duševne boli, izgubljenih zarada…
To u najkraćem znači da je 12 godina kasnije država izgubila „bitku“ u slučaju koji je trebalo da pokaže odlučnost da će se obračunati sa korupcijom u pravosuđu i privredi.
U Višem sudu u Beogradu kažu da novi zahtevi za sudske troškove još nisu stigli. Kada su u pitanju troškovi postupka, advokati su preračunali da oni iznose oko 200.000 evra po jednom okrivljenom!
Kako je portal zrenjaninski.com već pisao, Apelacioni sud u Beogradu pravosnažno je oslobodio optužbi sve optužene u slučaju poznatom kao „stečajna mafija“, koji je pokrenut pre više od 12 godina, a među kojima se našao i ovdašnji privatnik Anđelko Bitević, vlasnik i osnivač firmi „Viktori“ i „Freš milk“.
Tom odlukom preinačena je prvostepena presuda Specijalnog suda u Beogradu kojom su četvorica optuženih prošle godine bili osuđeni na zatvorske kazne, a potvrđena u delu kojom su ostali okrivljeni bili oslobođeni od optužbi.
Bitević je prethodno bio osuđen na kaznu zatvora u trajanju od četiri i po godine, i to zbog krivičnih dela zloupotrebe položaja odgovornog lica i poreske utaje.
Ovdašnji biznismen, naime, sumnjičio se da je Slobodanu Raduloviću, bivšem direktoru „C marketa“, omogućio prikrivanje zloupotreba u poslovanju sa „Eko produktom“.