Procenjeno da će nas uklanjanje divljih deponija koštati 150 miliona dinara
Gradska uprava Zrenjanin objavila je javni poziv za prikupljanje ponuda za uklanjanje divljih deponija na teritoriji grada. Rok za podnošenje ponuda je 4. novembar, nakon čega će biti izabran najpovoljniji ponuđač, koji će se upustiti u ovaj veliki posao. Kako je navedeno na Portalu javnih nabavki, procenjena vrednost ovog posla je 150 miliona dinara, […]
Gradska uprava Zrenjanin objavila je javni poziv za prikupljanje ponuda za uklanjanje divljih deponija na teritoriji grada. Rok za podnošenje ponuda je 4. novembar, nakon čega će biti izabran najpovoljniji ponuđač, koji će se upustiti u ovaj veliki posao.
Kako je navedeno na Portalu javnih nabavki, procenjena vrednost ovog posla je 150 miliona dinara, a osnovni kriterijum pri odabiru izvođača radova biće ponuđena cena.
Prema našim saznanjima, planirano je da ovaj posao bude obavljen u naredne tri godine.
PROČITAJTE JOŠ: Ulica Svetozara Markovića: U njoj se nalazi nekoliko vrednih objekata
Na teritoriji grada ove godine je mapirano 27 divljih deponija. Ove deponije prijavilo je i svako selo na teritoriji grada, osim Lukićeva, saznaje portal zrenjaninski.com.
– Na teritoriji sela imamo jednu divlju deponiju i obećano nam je da će ona biti uklonjena. Banatski Despotovac nema zvanično mesto za odlaganje kabastog otpada, a donedavno je građevinski materijal mogao da se odlaže pored puta prema ribnjaku. Sada je to zabranjeno. Ljudi se snalaze kako znaju i umeju, a komunalni otpad iz sela odnosi JKP „Čistoća i zelenilo“ iz Zrenjanina – kaže za portal zrenjaninski.com predsednik Saveta Mesne zajednice Banatski Despotovac Božidar Konjik.
Slična situacija u svim selima
U Farkaždinu postoji mesto za odlaganje otpada koji nije komunalni. Nalazi se van sela, na uslovno rečeno zgodnom mestu, do kog vodi uređen atarski put, ali je odlagalište pretrpano.
– Meštani imaju potrebu za odlaganjem otpada koji nije komunalni. Kapacitet privremenog odlagališta nije dovoljan. Mi povremeno mašinama, koje imaju žitelji, malo razgrnemo tu gomilu, ali potrebno je da nam velike mašine iz grada dođu najmanje nekoliko puta godišnje i da tu deponiju ozbiljnije saniraju. Dođu povremeno, ali to nije dovoljno – ističe sekretar Mesne zajednice Farkaždin Vladimir Bokinac.
I u Knićaninu imaju divlju deponiju van sela. Na nju meštani odlažu kabasti otpad, dok komunalni odnosi „Čistoća“.
Slična je situacija u svim selima na teritoriji grada, a slično je i u gradu. Budžetski novac se troši za uklanjanje divljih deponija, ali vrlo brzo na istom mestu niknu nove. To se može videti i na fotografijama koje nam je poslao čitalac iz Elemira. Pre nekoliko godina tamo je sanirana divlja deponija, a na istom mestu se formirala nova.
Pratite portal zrenjaninski.com i na Instagramu
U selima, kažu naši sagovornici, imaju poljočuvare koji povremeno i uhvate na delu neodgovornog pojedinca, koji odlaže otpad na nepropisnom mestu, ali se retko upuštaju u sudske procese.
Prijavite se na naš newsletter i jedanput nedeljno najvažnije vesti iz Zrenjanina i okoline stizaće na vašu e-mail adresu.
Pola od ove svote će da završi u džepovima gradskih političara.
Nas ce kostati? Trebalo bi da kosta ove ne-sposobnjakovice na vlasti. Pa da li je moguce da mi placamo komunalnu policiju i da ovakve stvari ne mogu da se regulisu?