Novosađanima klasična muzika u vozilima gradskog prevoza, Zrenjanincima skuplje karte
Nekoliko dana uoči sednice Skupštine grada Zrenjanina, na kojoj su odbornici vladajuće većine dali saglasnost firmi NET BUS CO da poveća cene karata u gradskom i prigradskom prevozu na teritoriji grada Zrenjanina, Grad Novi Sad je saopštio da će uskoro u tamošnjim vozilima gradskog prevoza biti emitovana klasična muzika.

Gradonačelnik Novog Sada Žarko Mićin i v.d. upravnika Srpskog narodnog pozorišta Dragana Milošević, naime, potpisali su sporazum o saradnji na realizaciji projekta „Najbolji novosadski muzičari sviraju najlepšu muziku za Novosađane“.
„Sporazumom se predviđa da orkestar Opere Srpskog narodnog pozorišta snimi tri sata najlepših dela operske i klasične muzike, koja će biti emitovana u vozilima JGSP-a, sa ciljem da se svakodnevna putovanja učine prijatnijim, kulturno bogatijim i umetnički vrednijim“, saopštio je Grad Novi Sad.
PROČITAJTE JOŠ: FOTO: Kuće za izdavanje u Novom Sadu – za radnike i porodice
Mićin je izrazio uveravanje da će ova inicijativa naići na odličan odziv kod Novosađana jer će, kako je rekao, „javni prevoz dobiti umetnički sadržaj najvišeg kvaliteta“.
S druge strane, Zrenjanince umesto klasične muzike u vozilima gradskog i prigradskog prevoza očekuju skuplje karte.
Podsetimo, portal zrenjaninski.com je još 21. novembra pisao o tome da je preduzeće NET BUS CO uputilo zahtev za povećanje cene karata u gradskom i prigradskom prevozu. Ovaj zahtev prvo je usvojilo Gradsko veće, a ove nedelje je to učinila i Skupština grada.
Tako će ubuduće karta kupljena u autobusu u gradskom prevozu, umesto 100, koštati 120 dinara, dok će mesečna radnička karta, umesto dosadašnjih 2.750, koštati 3.000 dinara.
PROČITAJTE JOŠ: Firma zapošljava radnike na benzinskim stanicama u Zrenjaninu i Melencima
Kada je reč o prigradskom prevozu, novi cenovnik izgleda ovako:

