• Preduzetnici dobili saglasnost: Ime i grb grada u svrhu promocije proizvoda starih zanata

    Skupština grada dala je saglasnost članovima Opšteg udruženja preduzetnika Zrenjanin da koriste ime i grb grada u svrhu promocije proizvoda sertifikovanih starih zanata.

    Podeli vest:

    Facebook Twitter WhatsApp
    Preduzetnici dobili saglasnost: Ime i grb grada u svrhu promocije proizvoda starih zanata
    Foto: zrenjaninski.com

     

    Opšte udruženje preduzetnika Zrenjanin je 6. marta podnelo zahtev za korišćenje imena i grba grada u svrhu promocije proizvoda sertifikovanih starih zanata.

     

    „Donošenju odluke o davanju saglasnosti pristupilo se iz potrebe izrade zajedničke brošure kojom će se objediniti i predstaviti na jednobrazni način sertifikovani stari zanati sa teritorije grada Zrenjanina, a u cilju pojačavanja prepoznatljivosti i konkurentnosti na tržištu kao oznake kvaliteta“, stoji u obrazloženju skupštinske odluke.

     

    PROČITAJTE JOŠ: FOTO: Kuća u Lukićevu za 75.000 evra – četvorosobna je i dobro održavana

     

    Predsednik Opšteg udruženja preduzetnika Zrenjanin Miroslav Đurić ocenjuje da je ovo od izuzetnog značaja za same proizvođače, jer će brošura doprineti promociji lokalnih zanatlija i njihovih proizvoda, dok će logo biti korišćen u svrhu obeležavanja isključivo ručno rađenih proizvoda za koje proizvođač poseduje važeći sertifikat.

     

    – Stari zanati imaju nemerljiv značaj za očuvanje tradicije i oni svojim autentičnim, jedinstvenim i iznad svega kvalitetnim proizvodima obogaćuju turističku ponudu našeg grada. Smatramo da bi jednoobrazno obeležavanje proizvoda dodatno pojačalo prepoznatljivost i konkurentnost na tržištu kao oznake kvaliteta – ističe Đurić.

     

    Prema njegovim rečima, upotreba nalepnice sa logom, koji potvrđuje da se radi o ručno izrađenom proizvodu, biće značajan korak u promociji ovdašnjih zanatlija i njihovog rada.

     

    PROČITAJTE JOŠ: Završen stečaj nad stečajnom masom „Bisera“ iz Kumana: Konačan kraj nekadašnjeg lidera

     

    Grad Zrenjanin je lane, drugu godinu zaredom, dodelio bespovratna sredstva za razvoj i revitalizaciju poslova koji se smatraju umetničkim i starim zanatima, odnosno poslovima domaće radinosti. Za ove namene su u gradskom budžetu izdvojena dva miliona dinara, a ugovore o dodeli bespovratnih sredstva potpisalo je osmoro sertifikovanih zanatlija.

     

    Podeli vest:

    Facebook Twitter WhatsApp
  • Prijavite se na naš newsletter i jedanput nedeljno najvažnije vesti iz Zrenjanina i okoline stizaće na vašu e-mail adresu.

    Komentari 0

    Napiši komentar

    Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *


    NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 96H

    Ostalo iz kategorije Ekonomija