Zrenjaninski gimnazijalci kreirali „Zeleni lavirint“ na izletištu Motel Šumica
Šestoro učenika Zrenjaninske gimnazije i profesor održivog razvoja Aleksandar Rakita na gradskom izletištu Motel Šumica sproveli su u delo projekat nazvan „Zeleni lavirint“.

Projekat „Zeleni lavirint“ je realizovan uz podršku Beogradske otvorene škole i Asocijacije Kulturanova, a u njemu su učestvovali učenici Miljana Ivković, Mihajlo Manigodić, Danilo Rašić, Marko Denda, Vuk Ranisavljević i Maksim Vasiljević.
– Glavni cilj našeg projekta je povećanje zelenih površina u gradu i podizanje ekološke svesti građana kroz kreiranje edukativno-rekreativnog prostora „Zeleni lavirint“ na zrenjaninskom izletištu – ističe profesor Aleksandar Rakita.
PROČITAJTE JOŠ: Mlekoprodukt u programu dualnog obrazovanja: Učenicima se otvaraju nove perspektive
Kroz ovaj projekat, pojašnjava on, ostvaruje se ekološka korist, odnosno dolazi do smanjenja ugljeničnog otiska i poboljšanja kvaliteta vazduha sadnjom biljaka koje apsorbuju ugljen-dioksid i proizvode kiseonik.
Projekat se ogleda i kroz podizanje ekološke svesti i obrazovanje, jer podstiče lokalnu zajednicu, naročito mlade, da razmišljaju o važnosti zelenih površina i njihovom uticaju na kvalitet života.

Doprinosi i jačanju zajedništva i aktivizma, pošto realizatori projekta uključivanjem volontera i lokalnih aktera žele da podstaknu građane da aktivno učestvuju u zaštiti životne sredine.
PROČITAJTE JOŠ: Kako najlakše do posla u Americi? Ovo su najsigurnije opcije za vas!
– Ovim projektom želimo da napravimo konkretnu i dugoročnu promenu u našoj sredini pružajući građanima ekološki i edukativni prostor koji će koristiti generacijama – navodi Rakita.
Kliknite na ovaj link i zapratite portal zrenjaninski.com i na Instagramu