Ples za treće doba, uz podršku Wiener Städtische osiguranja, pun pogodak
Juče je u Klubu za stara lica, koji funkcioniše pri Geronotološkom centru Zrenjanin, održano završno veče projekta pod nazivom „Ples za treće doba“. Projekat je u prethodnih mesec dana realizovan u saradnji Gerontološkog centra i Plesnog kluba „Vračar“ iz Beograda, a uz podršku Wiener Städtische osiguranja. Za mesec dana pedesetak polaznika naučilo je kako […]
Juče je u Klubu za stara lica, koji funkcioniše pri Geronotološkom centru Zrenjanin, održano završno veče projekta pod nazivom „Ples za treće doba“.
Projekat je u prethodnih mesec dana realizovan u saradnji Gerontološkog centra i Plesnog kluba „Vračar“ iz Beograda, a uz podršku Wiener Städtische osiguranja. Za mesec dana pedesetak polaznika naučilo je kako otplesati valcer, tango, ča-ča-ča, a bilo je, kažu učitelji, i plesa u disko ritmu.
– Kao društveno odgovorna kompanija pomažemo, pre svega, ugroženim i marginalizovanim društvenim grupama, onima kojima se danas u društvu ne poklanja previše pažnje. Prvi put u Srbiji radili smo jedan ovakav projekat i prezadovoljni smo. Projekat je uspeo zahvaljujući odličnoj saradnji sa rukovodstvom Gerontološkog centra, plesnog kluba i, naravno, polaznika. Toliko je bio uspešan da ćemo ga najverovatnije i nastaviti – kaže korporativni PR menadžer Wiener Städtische osiguranja Miloš Cicmil.
Osim što pomaže osobama u trećem životnom dobu, Wiener Städtische osiguranje podržava projekat „Sportom protiv dijabetesa“, pomaže deci sa problemima u razvoju, ali i mlade umetnike.
– Mi smo jedina osiguravajuća kuća u Srbiji koja ima sopstvenu kolekciju dela savremene umetnosti. Otkupljujemo umetnička dela mladih, neafirmisanih umetnika, organizujemo im izložbe, njima pomažemo, a mi stvaramo vrednu kolekciju savremene umetnosti – naglašava Cicmil.
Klub za stara i odrasla lica pri Gerontološkom centru omogućava ljudima u trećem životnom dobu da koriste različite sadržaje i aktivnosti. Cilj je da im to treće doba bude što lepše i kvalitetnije a da ostanu što duže u svojim kućama.
– Ovde se naši članovi bave kulturom, muzikom, sportom, rekreacijom, a u poslednje vreme intenzivno se interesuju za učenje stranih jezika i osposobljavanje za rad na računarima – objašnjava zamenica direktorke Gerontološkog centra Danica Đorđević.
Po njenim rečima, ovaj projekat koji je realizovan uz podršku Wiener Städtische osiguranja pun je pogodak.
– Plesu su se učili polaznici koji su baš uživali i jedina zamerka im je da je bilo kratko. Zato ćemo se truditi da školu plesa održimo i na jesen – ističe Đorđević.
Polaznici škole plesa koju je organizovao Plesni klub „Vračar“ su oduševljeni. Kažu, mislili su da znaju da igraju, a ispostavilo se da baš i nisu. Hvale strpljenje učitelja pleas, a bili bi presrećni ako bi se škola nastavila.
Kako bi matorci tek plesali da piju ispravnu vodu?