Osmogodišnja slavljenica na rođendanu organizovala humanitarnu akciju
Jedna poznata zrenjaninska preduzetnica, koja nije želela javno da se eksponira, organizovala je na Poni farmi, u prigradskom naselju Mužlja, rođendan svojoj osmogodišnjoj ćerki, koji je, ujedno, bio i humanitarna akcija. Naime, gostima je rečeno da ne kupuju poklone, već da novac koji su za to namenili ubace u posebnu kutiju, koja se […]
Jedna poznata zrenjaninska preduzetnica, koja nije želela javno da se eksponira, organizovala je na Poni farmi, u prigradskom naselju Mužlja, rođendan svojoj osmogodišnjoj ćerki, koji je, ujedno, bio i humanitarna akcija.
Naime, gostima je rečeno da ne kupuju poklone, već da novac koji su za to namenili ubace u posebnu kutiju, koja se nalazila na Poni farmi, kako bi se što pre prikupila sredstva za nabavku novog kliničko – logopedskog seta za lečenje dece u Razvojnom savetovalištu u Zrenjaninu. Humanitarnu akciju za prikupljanje sredstava, inače, nedavno je pokrenuo zrenjaninski Radio Klik FM.
– Namera nam nije bila da se javno eksponiramo, već da na ovaj način pomognemo u prikupljanju sredstava i da podignemo svest kod roditelja i naših sugrađana kada su u pitanju ovako važne akcije. Moja devojčica je proslavila osmi rođendan, a pre četiri godine je i sama bila korisnica tog aparata, i znamo koliko je on bitan i koliko je važno nabaviti novi – rekla je naša sagovornica, dodajući da je odziv bio veliki i da je prikupljeno tačno 30.130 dinara, koje će ona uplatiti Domu zdravlja „Dr Boško Vrebalov“, u okviru kog radi Razvojno savetovalište.
Rođendan je, inače, bio tematski, a tema je bila čuvena priča Luisa Kerola „Alisa u zemlji čuda“. Svi gosti su se veoma lepo proveli i proslava je potrajala duže nego što je planirano.
Podsetimo, u ambulanti Razvojnog savetovališta, u kome rade logoped, pedijatar i psiholog, leče se deca iz celog srednjobanatskog regiona i trenutno u njemu ima skoro 5.000 otvorenih dečijih kartona. Novi, najkvalitetniji klinički logopedski set košta 2.800 evra. Kada se prikupi novac i nabavi aparat, on će biti evidentiran kao osnovno logopedsko sredstvo za rad Razvojnog savetovališta.
„Veliki broj dece iz Srednjobanatskog okruga dolazi na tretmane kod logopeda. Kako bi se što bolje otklonili poremećaji u govoru, tretmane bi trebalo obavljati dva do tri puta nedeljno. Ali, zbog velikog pritiska pacijenata iz celog regiona i starog aparata koji je često u kvaru, to bude jednom nedeljno, a često i ređe“, saopoštavaju iz Radija Klik FM.
Postojeći aparat na kome rade logopedi često je u kvaru i po nekoliko puta godišnje. Kako je aparat veoma star, svi parametri za postavljanje nekog glasa moraju ručno da se podešavaju, što prilično usporava rad i oduzima dragoceno vreme potrebno za tretman.
Više fotografija sa Poni farme možete pogledati na FEJSBUK PROFILU.