• Gimnazijalac Mihajlo Manigodić osvojio nagradu publike na takmičenju u besedništvu

    Učenik četvrtog razreda Zrenjaninske gimnazije Mihajlo Manigodić nastupio je na Republičkom takmičenju u besedništvu, koje je organizovala novosadska gimnazija „Svetozar Marković“, u saradnji sa Srpskim filozofskim društvom i Estetičkim društvom Srbije.

    Podeli vest:

    Facebook Twitter WhatsApp
    Gimnazijalac Mihajlo Manigodić osvojio nagradu publike na takmičenju u besedništvu
    Foto: Privatna arhiva

     

    Mihajlo Manigodić je osvojio drugo mesto u kategoriji improvizovanih govora, a treće u disciplini pripremljenih govora.

     

    Međutim, prema mišljenju publike, Mihajlova beseda bila je najbolja, pa mu je pripala posebna nagrada „Prof. dr Sreten Petrović“.

     

    PROČITAJTE JOŠ: Ekonomsko-trgovinska škola „Jovan Trajković“ obeležava jedan od najznačajnijih jubileja

     

    Ovogodišnja zadata tema je glasila: „Čovek je trska koja misli“. Znamenita misao Bleza Paskala otvara niz egzistencijalnih, egzistencijalno-ontoloških i etičkih pitanja, koja mogu da budu predmet besedničkih tumačenja.

     

    Za improvizovani govor učenici su dobili temu pola sata pre izlaganja i ona je glasila: „Zdrav razum je nešto što je najbolje raspoređeno svetu“, što je misao Renea Dekarta.

     

    Besednik je u neku ruku kao glumac na pozornici, samo što ne izgovara tuđi tekst, nego govori svoje stavove u koje je duboko uveren. Na ovom mestu on mora da prezentuje snagu i lepotu verbalnog izražavanja spojenu sa adekvatnim gestovima i mimikom, kako bi bio što ubedljiviji publici kojoj se obraća.

     

    PROČITAJTE JOŠ: „Tate za decu“ i ove godine uoči praznika organizuju humanitarnu akciju

     

    Mentorka Mihajla Manigodića bila je profesorka filozofije Daniela Suvočarev.

     

    mihajlo manigodić
    Foto: Privatna arhiva

     

    Podeli vest:

    Facebook Twitter WhatsApp
  • Prijavite se na naš newsletter i jedanput nedeljno najvažnije vesti iz Zrenjanina i okoline stizaće na vašu e-mail adresu.

    Komentari 0

    Napiši komentar

    Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *


    NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 96H

    Ostalo iz kategorije Društvo